INDEX

OPROGRAMOWANIE

PRODUKTY

SIECI

SERWIS

O NAS

KONTAKT

Firma OLIKON powstała w 1993 roku; występując wówczas pod inną nazwą zdobywała pierwsze doświadczenia w pracy z klientami instytucjonalnymi, dostarczając im sprzęt, oprogramowanie i zaawansowane usługi teleinformatyczne i elektroniczne. W połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku w związku z obserwowanym tendencjami rynkowymi
polegającymi na zwiększonym zapotrzebowaniu klienteli na dostawy w pełni zintegrowanych pakietów sprzętowo - programowo - usługowych postanowiono nawiązać współpracę z równie doświadczonymi firmami inżynierskimi specjalizującymi się w projektowaniu i realizacji radiowych systemów łączności cyfrowej i analogowej.

   Łącznie w grupie OLIKON jest zatrudnionych lub ściśle współpracuje kilkadziesiąt osób. Kadrę techniczną stanowią inżynierowie-absolwenci Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej i wydziałów pokrewnych. Jednocześnie wobec wszystkich pracowników postawiono wymóg nieustannego podnoszenia kwalifikacji zawodowych na szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych.
Od chwili powstania OLIKON zajmuje się obsługą podmiotów gospodarczych, nie rezygnując jednak z realizacji potrzeb indywidualnego klienta. Dzięki wykwalifikowanej kadrze stale obsługuje i może cieszyć się zaufaniem takich firm i instytucji jak:
Aster City Cable, Biblioteki Warszawskie, Centralny Szpital Kliniczny Wojskowej Akademii Medycznej, IWO Agencja Reklamowa, Libella, Müller Martini, Tuning Centrum, WaWa Taxi i wielu innych, które wielokrotnie dawały wyraz zadowolenia z tej współpracy.
 Cechami decydującymi o nawiązywaniu i kontynuacji kontaktów z firmą OLIKON są zaobserwowana przez odbiorców elastyczność w dziedzinie ustalania ich rzeczywistych potrzeb informatycznych oraz wszechstronność oferty, zawsze dopasowywanej do warunków brzegowych ustalanych wspólnie
 z klientem.